Chrám Pura Gunung Kawi – Bali

Chrám Pura Gunung Kawi nájdete na ostrove Bali. My sme tento neskutočný chrám navštívili úplne náhodne. Doporučil nám ho náš šofér, ktorého sme si prenajali. Aj keď nás chrámy až tak moc nelákali v ten deň sme dali na odporúčania šoféra a navštívili ho. Chrám nám naozaj vyrazil dych.

Ešte pred vstupom do oblasti chrámov sa nachádza ulička, kde nájdete suveníry a občerstvenie. Tu na vás budú miestny predajci vykrikovať a ponúkať vám ich tovar. Po prejdení tejto uličky sa nachádza pokladňa, kde zaplatíte vstupné (15 000 IDR) a obdržíte sarong. Ide o kus farebnej látky, ktorú vám  omotajú okolo pásu, bez ohľadu toho či ste muž, či žena, bez nej vás tam nepustia.

Nejde len o obyčajný chrám ale o celý komplex chrámov a ten najzaujímavejší je vytesaný do skaly. Chrámy a pohrebný komplex pochádzajú z 11. storočia. V areály sa tiež nachádzajú malebné ryžové polia.

Ryžové polia a časť kde ležia chrámy oddeľuje riečka Pakerisan, cez ktorú vedie zaujímavý kamenný oblúkový most. V niektorých chrámoch dodnes prebiehajú hinduistické obrady. Aj my sme mali to šťastie a mohli sme pri našej návšteve vidieť ako prebieha takýto obrad a modlenie.

Hodnotiť článok

Autor: Igor Majan

Pokiaľ neťukám do klávesnice a nepíšem kódy web stránok venujem sa turistike, cestovaniu alebo zdvíham železá v posilke. Rád spoznávam nové miesta a učím sa nové veci :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *