Šútovský vodopád

Minulý víkend sme sa s partiou rozhodli vyraziť niekde na túru a kedže niektorí účastníci zájazdu neboli až tak kondične zdatný musel som vymyslieť niečo zaujímavé a nenáročné. Mojom rozhodnutím bol Šútovský vodopád. Tento nádherný unikát ležiaci v Malej Fatre má 38 metrov a leží asi 4 km od obce Šútovo.

Hneď na úvode článku musím povedať, že všetci sme boli veľmi spokojný a nadšený, ba až prekvapený, že sme sa o tomto vodopáde dozvedeli len náhodou, medzi rečou 😀 Je to naozaj skvelý zážitok.

Cesta k vodopádu sme začali na platenom parkovisku na konci obce Šútovo. Nachádzajú sa tu aj Toalety a bufet s posedením. Prekvapujúce pre nás bolo, že cesta asi tak do polovice trasy viedla po asfaltovej ceste. Celú cestu k vodopádu lemuje Šútovská dolina, ktorá návštevníkom ponúka rôzne kaskády, vodopádiky a jazierka, ktoré vznikli na Šútovskom potoku. Asfaltka končila pri chate Vodopád, kde opäť ponúkali nejaké tie slovenské špeciality, nápoje, ale aj možnosť ubytovania.

Od chaty pokračovala spevnená, kamenistá lesná cesta, ktorá však nebola vôbec náročná. Treba však mať spevnenú obuv. Kamene sú ako stvorené pre vyvrtnutý členok. Ku konci trasy začala cesta jemne stúpať, ale bolo to skutočne len mierne. Na ceste sme stretávali dôchodcov aj malé deti.

Celá cesta tam aj späť, nám zabrala asi 3 hodinky, vychádzkovým tempom. Pri vodopáde sú spravené improvizované lavičky. Trasa k Šútovskému vodopádu vedie po modrej turistickej značke. Modrá značka pokračuje až na Chatu pod Chlebom.

Zdroj: Wikipedia

 

 

Šútovský vodopád
5 (100%) 1 vote

Autor: Igor Majan

Pokiaľ neťukám do klávesnice a nepíšem kódy web stránok venujem sa turistike, cestovaniu alebo zdvíham železá v posilke. Rád spoznávam nové miesta a učím sa nové veci :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *