Múzeum slovenskej dediny v Martine

Pri mojej nedávnej ceste do Kremnice, som mal v pláne navštíviť aj mesto Martin. Preto som začal zisťovať, aké sú možnosti a čo všetko sa tam dá navštíviť. Aj keď toto pekné mesto toho ponúkalo pomerne dosť, mal som len obmedzené množstvo času, takže som si musel vybrať len jedno miesto.

Vybral som si teda múzeum slovenskej dediny, ktoré leží na južnom okraji mesta, v pokojnej lesnej lokalite. Asi 300 metrov od areálu múzea sa nachádza veľké parkovisko. Z parkoviska si budete musieť prejsť po svojich.

Kedže som do múzea prišiel tesne pred záverečnou, neušla sa mi už žiadna sprievodkyňa, ktorá by mi spravila výklad. Osobne mi to moc nevadilo, pretože som chcel fotiť a kamerovať.

Takmer každý objekt v múzeu mal nejakú informačnú tabuľu. Z tabuli som sa dozvedel, že celé múzeu pozostáva z domov a iných objektov, ktoré sú rozdelené do rôznych oblastí, ktoré majú znázorňovať Slovenské regióny.

Návštevníci tak majú možnosť vidieť obydlia z  regiónov Liptov, Turiec, Kysuce, Orava a iných. Celé múzeum sa rozprestiera asi na 15,5 hektárov a pozostáva zo 144 objektov. Neskôr som sa dozvedel od známych, že najlepšie je navštíviť toto múzeum v období Vianoc alebo Veľkej noci, kedy sa tu konajú akcie, ktoré návštevníkov vnesú priamo do obdobia tradícií.

 

 

Hodnotiť článok

Autor: Igor Majan

Pokiaľ neťukám do klávesnice a nepíšem kódy web stránok venujem sa turistike, cestovaniu alebo zdvíham železá v posilke. Rád spoznávam nové miesta a učím sa nové veci :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *