Zádielska tiesňava

Tohtoročné letné prázdniny som pár dní strávil s rodinou rodinou v Slovenskom krase, kde sme navštívili tie najzaujímavejšie miesta. V minulom článku som písal o návšteve Betliara, ktorý sme navštívili v ten istý deň. Hneď po návšteve kaštieľa sme vyrazili do Zádielskej tiesňavy. Na Zádielsku tiesňavu som narazil úplne náhodou, keď som na nete pozeral fotky Slovenského krasu. Hneď som si povedal, že toto miesto musím navštíviť.

Zádielska tiesňava sa nachádza nad obcou Zádiel, asi 40 km od mesta Košice. Na konci obce sa nachádza veľké platené parkovisko, kde aj začína náučný chodník. Z parkoviska vedie červená turistická značka, ktorá vedie naprieč celou dolinou. Dolinou preteká Zádielsky potok, ktorý celú dolinu sformoval a vytvoril tu rôzne vodopádiky, kaskády a skalné útvary. Ide o veľmi zaujímavú a pohodovú prechádzku. Táto trasa vedie po asfaltovej ceste, takže je vhodná aj pre mamičky s kočármi.

Na konci doliny sa nachádza rozcestník, kde treba ísť po modrej značke, ktorá vedie smerom do lesa. Po niekoľkých minútach mierneho stúpania sa dostanete na prvé vyhliadkové miesta, ktoré sú označené aj značkami na stromoch. Modrá značka pokračuje ponad celú tiesňavu  až na Veľký Ščob, kde sa cesta odpája zo značky a pokračuje smerom späť do obce Zádiel.

Na celej trase sa nachádza množstvo zaujímavých miest, ktoré určite stoja za návštevu. Celá trasa po červenej a modrej značke trvá 3:00 až 3:45 hodiny.

Inšpirácia článku: Zádielska tiesňava

 

 

Hodnotiť článok

Autor: Igor Majan

Pokiaľ neťukám do klávesnice a nepíšem kódy web stránok venujem sa turistike, cestovaniu alebo zdvíham železá v posilke. Rád spoznávam nové miesta a učím sa nové veci :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *