Hrušovský hrad

Pred nedávnom som cestoval zo severu na juh Slovenska a tak ma napadlo zastaviť sa nejakom zaujímavom mieste. Po chvíľkovom hľadaní miest, ktoré som ešte nenavštívil som narazil na Hrušovský hrad. Táto stredoveká zrúcanina ma zaujala a tak bolo jasne. Môj zámer bol navštíviť minimálne 2 miesta, a tak som k hradu Hrušov pridal ešte zámok Topoľčianky, ktorý sa nachádza neďaleko hradu.

Trasu na hrad som zahájil z parkoviska, ktoré leží pri ceste medzi obcami Skýcov a Topoľčianky. Jedná sa o menšie parkovisko, takže nie vždy sa vám musí ujsť miesto. Celá cesta na hrad trvala asi 15 minúť a vedie po asfaltovej ceste, ktorú neskôr vystrieda poľná cesta. Trasa je vhodná aj pre mamičky s kočármi.

Samotný hrad je momentálne v rekonštrukcii, ale väčšina hradu je sprístupnená. Z vrcholu hradu je pekný kruhový výhľad na okolitú krajinu.

Pod hradom sa nachádza drevený altánok s ohniskom a posedením.

Dokument o hrušovskom hrade

Autor: Igor Majan

Pokiaľ neťukám do klávesnice a nepíšem kódy web stránok venujem sa turistike, cestovaniu alebo zdvíham železá v posilke. Rád spoznávam nové miesta a učím sa nové veci :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *